- „Majówka ze świętym Florianem" – 04.05.2014 r. Impreza rodzinna o charakterze pikniku którego tematem przewodnim będzie Święty Florian – patron strażaków. W ciągu całego dnia, w plenerach skansenu będą oni prowadzili gry i zabawy dla uczestników imprezy.

 

 

 

- XX   Jubileuszowy  Przegląd  Zespołów  Obrzędowych "Po  krakowsku". Prezentacja wesela krakowskiego z udziałem kapeli ludowej "Mogilanie". Bogatą oprawę widowiska zapewnią pokazy i warsztaty szycia i zdobienia stroju i wypieku ciasta weselnego oraz  kiermasz rękodzieła. Dla dzieci przygotowaliśmy atrakcyjny blok zabaw i konkursów z nagrodami. - 18.05. 2014 rok

 

 

 

 

- XX Konkurs Potraw Regionalnych "Przy chłopskim stole" – konkurs połączony z degustacją prezentowanych potraw, imprezie będzie towarzyszyć kiermasz sztuki ludowej oraz pokazy dawnych rzemiosł – 8.06.2014 r.

- karta zgłoszeniowa

 

 

 

- „Rodzinne Powitanie lata" – impreza plenerowa, na którą zapraszamy wszystkich pragnących aktywnie i ciekawie spędzić pierwszy weekend wakacji. Odbywać się będą zabawy i konkursy oraz liczne warsztaty rękodzieła, tańców, a także pyszne warsztaty pieczenia ciasteczek. Na straganach będzie można zaopatrzyć się nie tylko w ręcznie robioną biżuterię i galanterię z filcu, decuopage’u, kości, ale również zakupić drewniane zabawki, książeczki i wiele innych niepowtarzalnych artykułów - 22.06.2014 r.

 

 

 

- „Tajemnice Zamkowej Wieży” –  główną atrakcją imprezy będzie udział w grze terenowej dla zwiedzających na Zamku Lipowiec, której celem jest pokazanie historii zamku poprzez samodzielne jej odkrywanie - 6.07.2014 r.

 

 

 

- Festiwal ETNOmania - całodziennie warsztaty oraz prezentacje rzemiosła i rękodzieła ludowego, koncerty i wiele innych atrakcji, a wśród nich: kreatywne EKOwarsztaty, tańce ludowe, strefa dzieci zajęcia ekologiczno-artystyczne, ETNOkino, ETNOzabawy dla całej rodziny, gra ETNOgaficzna,gotowanie na polanie”, warsztaty ETNOdesignu, strefa FOLKdesignu i pokaz ETNOmody - 20.07.2014 r www.etnomania.pl

 

 

 

- IX Turniej Rycerski – impreza na zamku Lipowiec, zaprezentują się grupy rekonstrukcyjne zajmujące się odtwarzaniem scen bitewnych rycerstwa, a także życia codziennego w średniowieczu. Goście turnieju będą mogli wziąć udział w wielu zabawach i widowiskach – 2 - 3.08.2014 r.

 

 

 

- Powiatowe Święto Miodu „Miodobranie pod Lipowcem” – zaprezentują się koła pszczelarskie z regionu Małopolski Zachodniej, zorganizowane będą konkursy dla dzieci oraz rozstrzygnięty zostanie konkurs pasiek - 17.08.2014 r.

 

 

 

- XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej – koncerty odbywać się będą w niedzielę od połowy sierpnia do końca września. Festiwal skierowany jest do odbiorcy masowego i do lokalnego środowiska melomanów. Zyskał sobie rangę wydarzenia artystycznego na mapie muzycznej województwa małopolskiego i śląskiego. Wśród wykonawców gościć będzie grono wybitnych artystów polskich i zagranicznych – 17.08.2014 – 21.09.2014 r. (kościół z Ryczowa, dwór z Drogini, amfiteatr).

 

 

 

- X Zlot Wiedźm i Czarownic – impreza na zamku Lipowiec, która zabiera wszystkich odważnych w świat iluzji i magii. Przebrani uczestnicy biorą udział m.in. w konkursie na największy wiedźmowski kapelusz oraz konkursie na Miss Czarownic – 31.08.2014 r.

 

 

 

- „Ziemniaczysko pod Lipowcem" – W trakcie imprezy zostanie przeprowadzony konkurs na „PrzySmaki Chrzanolandii". Ponadto będzie można posmakować „Ziemniaki po cabańsku" przyrządzone przez Koła Gospodyń Wiejskich, wziąć udział w warsztatach, pokazach rzemiosła lokalnych artystów, zabawach oraz w konkursach dla dzieci i dorosłych. Na scenie zaprezentują się lokalni artyści. Imprezę zakończy biesiada ludowa - 07.09.2014r.

 

 

 

- Tradycyjny Odpust "Pod czerwoną jarzębiną" – jest jednym z najbardziej uroczystych wydarzeń mających miejsce na terenie Muzeum. Uroczystościom kościelnym towarzyszy impreza o charakterze ludycznym, w kościele z Ryczowa odprawiona zostanie uroczysta msza święta, w plenerach skansenu odbędą się prezentacje dawnych rzemiosł oraz pokazy tradycyjnych zajęć wiejskich – 21.09.2014 r.